Úročnice-FK Soběhrdy 0:1 (2.5.2009)

Do zápasu s vedoucím týmem tabulky, který už od podzimu kraluje s velkým náskokem naší soutěži, jsme přijeli s vědomím, že máme soupeři oplácet podzimní porážku 0:1 z našeho hřiště a také s vědomím, že domácí nepodávají v jarní části zatím tak přesvědčivé výkony jako na podzim a že tedy šanci odvézt si body, máme. Očekávali jsme, že utkání bude vyrovnané a že může rozhodnout jediný gól, proto jsme chtěli vycházet ze zajištěné obrany a rychlých a jednoduchých kombinací směrem dopředu.

První poločas nám v tomto vyšel téměř na 100 %. Domácí jsme nepustili do žádné vážnější šance a sami jsme se několikrát dostali do dobrých pozic. Jednu z nich jsme po krásné přihrávce za obranu dokázali proměnit, když se trefil Jakub Bartík.

Druhý poločas jsme začali ve stejném duchu a během úvodní čtvrthodiny jsme si vytvořili další tři vyložené příležitosti, ale nedokázali jsme žádnou proměnit. Potom nás postupně domácí zatlačili do defenzivy a poslední půlhodinu jsme zoufale bránili jednogólový náskok. Tím spíš, že jsme poslední čtvrthodinu hráli v deseti po zbytečném vyloučení Tomáše Vilímka. Domácí naštěstí nebyli ve svém útočném úsilí příliš tvořiví a omezili se na stereotypní dlouhé auty a pasy do našeho vápna, které nás nijak výrazně neohrozili. Zaslouženě jsme si tedy odvezli cenné tři body.