Těsná výhra nad Jírovicemi

02.10.2023 19:07

V neděli nás čekal zápas proti Jírovicím. Do utkání jsme vstoupili aktivně. Do první velké příležitosti se dostal Michal Bohata, jehož střela skončila na tyči. Už v 9. minutě utkání jsme se radovali z prvního gólu. Martin Prikner dostal centr do pokutového území a nemýlil se. Radost nám ale dlouho nevydržela. V 15. minutě jsme nedokázali ubránit Tomáše Sahulu, který poslal balón k pravé tyčce za záda našeho brankáře. Tempo, které jsme drželi v první čtvrthodině hry, se pomalu ztrácelo a naopak se hosté dostávali více do hry. Jejich střely jsme povětšinou dokázali zblokovat a nebo mířily mimo branku. V 27. minutě se dostal opět do šance Tomáš Sahula, ale Martin Kypta předvedl skvělý zákrok. O deset minut později měly Jírovice možnost zahrávat přímý kop z hranice vápna. Střela naštěstí mířila do naší zdi. V závěru poločasu jsme měli i my možnost zahrávat přímý kop. K němu se postavil Michal Bohata, jehož střela proletěla vedle levé tyčky do boční sítě. Do šaten jsme šli za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhé půle nastoupil Tomáš Fulín, který hru oživil. Hned zkraje druhé půle jsme měli možnost zahrávat přímý kop, po kterém se dostal k hlavičce právě Tomáš Fulín, ale brankář hostí dokázal zakročit. V 51. jsme se mohli opět radovat. Po rohovém kopu Michala Bohaty se dostal k balónu David Ilčisko, který kolenem poslal balón do brány. I po tomto gólu jsme na soupeře stále tlačili, ale brankáře se nám překonat nepodařilo. Do velké šance se dostal Tomáš Fulín, jehož razantní střelu zblokoval obránce. V závěru zápasu byli u míče spíše hosté, ale nedařilo se jim překonat naši dobře pracující obranu. Výsledek 2:1 jsme dokázali udržet a z utkání máme první tři body na domácí půdě. Více informací zde.