Rozhodčí Švejda obral Soběhrdy o finále Poháru OFS

01.06.2013 13:57

"Áčko" mělo ve středu na programu odvetu Poháru OFS na hřišti Pravonína. Domácí utkání před 14 dny jsme vyhráli 2:0. Zápas nakonec přinesl přestřelku a nervydrásající podívanou, na kterou asi nikdo ze zúčastněných dlouho nezapomene. První branku jsme vstřelili my, když Milan Murgač poslal do úniku Lukáše Hlavničku, který obešel brankáře a do prázdné branky zavěsil - 0:1. Poté Vladimír Kovář nešťastně prodloužil hlavou dlouhý aut za záda Luboše Bartíka a bylo vyrovnáno. Jakub Bartík pěknou přihrávku mezi obránce vybídl k sólu Pavla Procházku, který podél gólmana skóroval - 1:2. Následně přišlo první z rozhodnutí rozhodčího, které nás zásadně poškodilo. Rozhodčí nepochopitelně ohodnotil souboj Jakuba Bartíka s domácím hráčem ve vápně jako penaltový a domácí tak vyrovnali. Do konce poločasu přidali ještě třetí branku po centru a následné hlavičce - 3:2.

Ve druhém poločase jsme brzy inkasovali dvě branky. Tu druhou po mávaném, ale neodpískaném ofsajdu domácího útočníka - 5:2. Poté domácí brankář jednoznačně ve vápně srazil Milana Murgače, penalta se ale k údivu všech nekopala. Na 5:3 snížil Martin Šašek, který zblízka doklepával míč téměř do prázdné branky. V tuto chvíli jsme postupovali my. Domácí ale pěknou střelou zpoza vápna vstřelili šestou branku. Dvě minuty před koncem dokázal skórovat kapitán Tomáš Procházka a opět jsme postupovali my. Osud utkání si však vzal do rukou rozhodčí Švejda a v poslední vteřině odpískal proti našemu mužstvu druhou penaltu. Rozhodčí nejprve kroutil hlavou, že souboj Vladimíra Kováře s domácím hráčem faulem nebyl, následně si však po protestech domácích vše rozmyslel a ukázal na značku pokutového kopu. Domácí penaltu proměnili a hned po rozehrání byl odpískán konec zápasu. Utkání jsme tedy prohráli 7:4 a do finále postupuje Pravonín. Zůstává v nás po tomto utkání velmi nepříjemná pachuť. Více informací zde. Fotky ze zápasu zde.