Jablonná schytala od "áčka" 6 branek

28.08.2023 17:30

"Áčko" nastoupilo do zápasu s Jablonnou v pozměněné sestavě a nutno podotkout, že po posledním zápase bylo co odčiňovat. Do utkání jsme vkročili velmi dobře. Už v šesté minutě poslal Martin Prikner centr do pokutového území, kde si ho našel Jakub Bartík a hlavou skóroval. Tempo zápasu jsme i po tomto gólu diktovali my. Domácí se nás snažili překvapovat dlouhými nákopy, ale naše obrana pracovala bezchybně. Největší příležitost domácích přišla po přímém kopu, kdy balón propadl celým vápnem a nakonec skončil na tyči. I přes velké množství šancí se nám nedařilo náš náskok navýšit. Změna přišla až v závěru první půle, kdy Jakub Bartík přidal další branku a první půli jsme ukončili vedením 0:2.

Na začátku druhé půle jsme byli nuceni poprvé střídat a to znamenalo, že se Jakub Bartík musel přemístit na pro něj netradiční pozici pravého obránce. To mu však nebránilo skórovat a už v 50. minutě vstřelil třetí gól zápasu. Následovaly další střídání a hra byla chvílemi nahoru dolů, než si nově příchozí hráči upevnili své pozice. Další branka přišla v 70. minutě a vstřelil ji střídající Martin Jonszta, kterému na to stačilo pouhých 10 minut na hřišti. O minutu později vstřelil další gól Michal Bohata a zápas byl definitivně rozhodnut. Třináct minut před koncem přišla nepříjemnost v podobě vyloučení Josefa Laštovky a následnému pokutovému kopu pro domácí. Domácí penaltu proměnili střelou k tyči a snížili tak na 1:5. O pár okamžiků později se jim podařilo po našem zaváhání dostat do další velké příležitosti, ale útočníka domácích skvěle vychytal František Pech. V závěru zápasu předvedl Martin Jonszta skvělý průnik, který završil gólem na konečných 1:6. Více informací zde.