"Áčko" slaví třetí výhru v řadě

17.10.2023 20:14

V neděli jsme doma přivítali mužstvo ze Zaječic. V tabulce nás dělil rozdíl pouhých dvou bodů a tak se dalo očekávat vyrovnané utkání. Do zápasu nastoupil od začátku nový brankář Jan Růžička, který musel hned zkraje zasahovat. Střelu zpoza vápna zvládl vyrazit nad bránu. K zakončení jsme se dostali i my. Michal Bohata si navedl balón a za pokutovým územím vystřelil. Jeho pokus mířil ale nad brankovou konstrukci. O pár minut později se dostal do podobné příležitosti znovu a tentokrát střela proletěla okolo pravé tyčky. První velká příležitost přišla ve 20. minutě. Michal Bohata poslal oblouček za obranu, kde nalezl Davida Ilčiska, který měl prostor a šel na bránu. Dostal se až ke střele, kterou ale zvládl zlikvidovat jeden z obránců Zaječic. O pět minut později si vyměnili role a David Ilčisko poslal krásný bálón na Michala Bohatu. Ten šel sám na obránu, zvládl si obejít brankáře, ale jeho ránu ve skluzu vyrazil obránce. Balón se ale odrazil zpět k němu a rozhodl se pro přihrávku pod sebe na Petra Koláře, který uklízel do odkryté branky - 1:0. Ve 35. minutě mohl Petr Kolář přidat další gól, ale jeho střela mířila bohužel nad bránu. Hosté si následně vytvořili také velkou příležitost. Z nenápadného útoku propadl balón až za naši obranu, kde si ho převzal připravený útočník a mířil sám na bránkáře. Ten předvedl skvělý zákrok a tvrdou ránu vyrazil na roh. V závěru první půle vyslal Jakub Novák pěkný centr do pokutového území, kde našel Davida Ilčiska, ale jeho pokus skončil nad brankou. Do kabin odcházíme za stavu 1:0.

Ve druhé půli začal foukat silný vítr, který komplikoval hru zejména hostům, proti jejiž bráně foukal. Do první šance se dostal Petr Kolář, který vystřelil na hranici pokutového území, ale jeho točenou střelu dokázal brankář Zaječic vyrazit. Většinu času jsme si drželi míč na kopačkách a zásobovali Zaječice jednou střelou za druhou. Jejich brankář ale předváděl skvělý výkon a vedení se nám tak nedařilo navýšit. Změna skóre přišla až v 68. minutě. Michal Řepásek vyslal Michala Bohatu po lajně a ten si navedl bálón až k bráně. Z velkého úhlu vystřelil a jeho pokus na zadní tyč skončil v síti - 2:0. Po tomto gólu nastoupil do svého premiérového zápasu Petr Krulík. Stále jsme hosty tlačili a snažili se přidat další branku, ale brankář Zaječic zvládal naše pokusy vyrážet. V závěru utkání ještě došlo k menší strkanici u našeho pokutového území, ale na skóre se nic nezměnilo a zápas skončil naší třetí výhrou v řadě. Více informací zde.