"Áčko" přiváží z Týnce tři body

09.10.2023 18:49

V neděli nás čekal težký zápas v Týnci, který na domácí půdě ještě neprohrál. Ničeho jsme se ale nezalekli a do zápasu jsme vstoupili s vidinou tří bodů. Už ve 4. minutě jsme se dostali do vedení. Michal Bohata vyslal centr do pokutového území, který hlavou tečoval jeden z bránících hráčů a balón nakonec skončil až za zády brankáře. Skóre mohlo být rychle srovnáno po střele domácích, která byla sražena jedním z našich hráčů. Pavel Kovář ale předvedl skvělý zákrok. V 19. minutě musel ze hřiště z důvodu zranění odejít Ondřej Fadler a místo něj přišel Petr Kolář. Další gól padl v 25. minutě. Martin Prikner zahrával přímý kop a přesně našel Davida Ilčiska, který přehlavičkoval brankáře a zvýšil naše vedení na 0:2. O pět minut později jsme měli možnost zahrávat další přímý kop z hranice pokutového území. Se střelou Michala Bohaty si ale dokázal brankář poradit. Ve 34. minutě se nám podařilo přidat další gól. Tomáš Fulín navedl balón až k pokutovému území, kde ho předal Michalu Bohatovi a ten vyslal ránu pod břevno, na kterou brankář neměl nárok. V závěru první půle měli domácí možnost náš náskok snížit, ale Pavel Kovář předvedl další vynikající zákrok a balón, který mířil k pravé tyči vyrazil. Do kabin jsme tedy odcházeli za stavu 0:3.

Do druhé půle nenastoupil z důvodu zranění Michal Bohata a místo něj přišel na hřiště Peter Bišťan. Druhá půle už nenabízela tolik šancí jako první. Domácí byli více na balónu a nedařilo se jim ohrozit naši bránu. V 59. minutě jsme se mohli znovu radovat. Jakub Bartík si převzal balón před vápnem Týnce a krásným sólem prošel mezi bránícími hráči, nakonec se dostal až před brankáře a střelou na zadní tyč zvyšoval na 0:4. O dvě minuty později jsme mohli opět skórovat. Petr Kolář vystřelil z velkého úhlu, ale jeho střelu nakonec brankář vyrazil na roh. Po rohu opět následovalo marné dobývání naší obrany a naše následné pokusy o rychlé protiútoky. V 73. minutě přišel na hřiště Vojtěch Svoboda a odbyl si tak svou premiéru v soběhrdském dresu, když střídal Jiřího Kaňku. 15 minut před koncem došlo k zranění také z řad domácích a jelikož už měli vyplýtvaná střídání, museli hrát zbytek utkání v deseti. V závěru utkání si připsal Pavel Kovář další skvělý zákrok, když zlikvidoval střelu z přímého kopu. Po našem odmakaném výkonu si z Týnce odvážíme zasloužené tři body. Více informací zde.