"Áčko" po výborném výkonu jasně porazilo Václavice

02.05.2013 11:21

"Áčko" čekal na prvního máje těžký zápas na hřišti Václavic, které doma příliš bodů nerozdávají. V utkání nám chyběli Tomáš Rozehnal, Pavel Kovář, Vadim Li, Martin Jonszta, Martin Šašek a David Škvor. V úvodu jsme zůstali hlavami stále v šatně, protože jsme vůbec nezachytili nástup domácích, kteří několikrát nebezpečně ohrozili branku Luboše Bartíka. To nás probudilo a začali jsme se lépe pohybovat a lépe kombinovat. Vyústilo to ve 2 brzké góly. Nejprve Jakub Bartík našel z přímého kopu hlavu dobře naběhnutého Tomáše Vilímka, který "koníčkem" o zem nedal brankáři šanci - 0:1. Poté si Pavel Procházka po dlouhém balónu za obranu od Jakuba Bartíka pohrál s obránci a tečovanou střelou na přední tyč rozvlnil síť - 0:2. Vypracovali jsme si ještě několik slibných šancí, které jsme už ale nedokázali proměnit. Před koncem poločasu došlo k nepříjemnému souboji domácího kapitána s brankářem Lubošem Bartíkem, ze kterého nakonec vyšel hůř václavický kapitán, který musel o poločase střídat. Luboš Bartík naštěstí zápas dochytal.

Střídání domácího kapitána bylo pro václavické špatnou zprávu, protože s jeho odchodem zmizelo nebezpečí domácích směrem dopředu. Ve druhém poločase jsme již kontrolovali hru. Václavice se dostali k jediné vážnější šanci, když po našem špatném odkopu střílel domácí hráč do břevna. My jsme si opět vytvořili několik šancí, několikrát jsme protáhli gólmana pěknými střelami ze střední vzdálenosti. Třetí branku přidal až výborně hrající Milan Murgač, který se za vápnem opřel do míče "bodlem" a ten zapadl za vzdálenější tyč. Čtvrtou branku přidal po akci Milana Murgače Pavel Procházka, který křížnou střelou ve vápně pečetil výsledek. Důležité utkání jsme tedy vyhráli 4:0 a máme v tabulce náskok 9 bodů na druhé Pyšely. V neděli nás v Soběhrdech čeká pravděpodobně ještě těžší utkání s Krhanicemi. Více informací zde. Fotky ze zápasu zde.