"Áčko" nestačilo na loňského účastníka Okresního přeboru Neveklov

04.09.2023 15:03

"Áčko" se poprvé na podzim představilo před domácím publikem. Neveklov ještě loni hrál vyšší soutěž a nečekalo nás tak jednoduché utkání. To se v prvním poločase potvrdilo. Hosté byli kombinačně silnější, dařilo se jim vyhrávat osobní souboje a být dříve u odražených míčů. Skóre otevřeli hned v 11. minutě po naší velké chybě v obraně na velkém vápně. František Pech první možnost ještě zlikvidoval, ale na dorážku už byl krátký - 0:1. Naštěstí se nám povedlo hned vzápětí vyrovnat, když se ve vápně nejlépe zorientoval František Němec a nohejbalovým kopem vstřelil svůj první gól v soběhrdském dresu - 1:1. Hosté si ale za dalších 10 minut vzali vedení zpět po krásném obstřelu zpoza vápna - 1:2. Neveklov se v prvním poločase dostal i do dalších příležitostí a František Pech nás musel několikrát podržet výbornými zákroky a jednou nás zachránila také branková konstrukce. Ani přeskupení sestavy příliš nepomohlo k tomu, abychom se dostali více do hry. Kromě vstřeleného gólu jsme si vypracovali už jen jedinou vážnější šanci, když po uličce od Michala Bohaty Jakub Bartík mířil na zadní tyč, ale jeho střela se do branky nevešla.

Druhý poločas byl ve znamení našeho marného dobývání branky Neveklova. Chybělo nám více kreativity a momentů překvapení a příliš jsme si nevěděli rady s obranou hostů. Zpět do utkání nás mohla dostat situace z úvodu druhé půle. Jakub Bartík byl ve vápně sražen, rozhodčí písknul a ukázal na penaltový puntík, pak si ale k překvapení všech situaci rozmyslel a odpískal faul našeho útočníka. Hosté tak dál poměrně v klidu bránili jednobrankový náskok a z brejků a standardek byli velmi nebezpeční a opět nás několikrát podržel náš brankář. V samém závěru utkání nám hosté vstřelili další dvě branky, jednu z nich hlavou po rohovém kopu - 1:4. Na druhé straně se ještě do 2 velkých šancí dostal František Němec, jehož hlavička mířila bohužel jen doprostřed branky a další zakončení zblízka vyrazil neveklovský brankář na roh. Utkání jsme tak zaslouženě prohráli 1:4, když byli hosté po celý zápas lepším mužstvem. Více informací zde. Ve středu od 17:30 se se stejným soupeřem utkáme znovu na domácí půdě v zápase 2.kola Poháru OFS.