Maršovice B-FK Soběhrdy 0:2 (19.4.2009)

K utkání do Maršovic jsme přijeli pouze s 12 hráči, takže skládání sestavy bylo jednodušší než obvykle. Domácí tým zatím v jarní části nepředváděl nijak oslnivé výkony, takže jsme jednoznačně chtěli vyhrát.

První poločas utkání byl z naší strany herně celkem vydařený. Měli jsme výraznou převahu, vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou a chybělo nám jen brankové vyjádření. Občas jsme neřešili situace před brankou soupeře ideálně, občas obětavě hrající domácí odvraceli v posledních okamžicích a jednou nám stála v cestě pouze tyčka branky. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, tak se nám podařila krásná akce, kdy se po dlouhé přihrávce dostal do brejku náš „jarní střelec“ a v koncovce nezaváhal. Byla to skutečně krásná a jednoduchá akce od odebrání míče soupeři u vlastního vápna na dvě přihrávky až ke gólu. Další ukázka velmi dobré spolupráce mezi Jakubem Bartíkem a Tomášem Vilímkem.

Tento gól nám hodně pomohl a do druhého poločasu jsme mohli jít klidněji s cílem pojistit vedení a pohlídat vítězství. Chvíli po začátku poločasu si oba hráči role obrátili. Kuba sklepl Tomášovi dlouhý pas z naší poloviny hřiště a ten se z dobrých 25 metrů do míče nechytatelně opřel. 2:0 už bylo klidnější. Potom jsme sice nepochopitelně přepustili hru domácím, ale ti se naštěstí nezmohli na žádnou vážnější situaci. Vítězství jsme v pohodě pohlídali.

Kromě obou střelců bych rád vyzdvihl výkon Pepy Fadlera, který navzdory svému věku, navzdory horkém počasí a navzdory dopolednímu zápasu B týmu „odjezdil“ zápas jako by mu bylo o polovinu let méně:-) Většina mladých mu může závidět nejen kondici a chuť do hry, ale zejména ochotu pomoci a nastoupit kdykoliv je to třeba. Mrzí mě jen, že se mu nepodařilo vstřelit gól, protože za svůj výkon by si to zasloužil.