Bystřice-FK Soběhrdy 2:3 (17.5.2009)

Do Bystřice jsme zajížděli na těžkou půdu čtvrtého týmu tabulky, ale přesto s vědomím, že bychom měli získat tři body a oplatit tak soupeři podzimní porážku na vlastním hřišti.

První poločas byl fotbalově z obou stran lehce neurovnaný a především tvrdý boj. My jsme udělali jednu chybu v obraně, po které jsme inkasovali z rohu a v útočné fázi jsme se hodně trápili. Byli jsme bez pohybu, vázla kombinace a nevyužívali jsme dostatečně prostor po stranách hřiště. Do poločasu nám vyšly fotbalově v podstatě pouze dvě akce, z nichž jednu jsme zakončili gólem a druhou domácí zastavili faulem, po kterém musel jejich obránce předčasně ze hřiště. Bylo to poměrně brzy někdy kolem 30. minuty, takže jsme ještě do poločasu vystřídali a posílili útok, abychom si proti oslabenému soupeři vytvořili větší tlak.

Do druhé půle jsme tedy šli jasně s cílem přidat další góly a zejména výrazně zlepšit hru. První cíl se nám podařil, když jsme už v desáté minutě druhé půle vedli 3:1 poté, co se dvakrát prosadil ve vápně Pavel Procházka. Zlepšení hry jsme se ale nedočkali. Trápili jsme se stejně jako v prvním poločase a ke konci začali některým hráčům navíc ubývat síly. Domácí stihli naštěstí už jenom snížit, ale přesto jsme se museli do poslední chvíle bát o výsledek.

Předvedená hra byla v jarní části určitě naším nejhorším výkonem, takže cenné jsou hlavně tři body ze hřiště těžkého soupeře.