Vítěz III. třídy 2012/13 a 2014/15


Miličín-FK Soběhrdy 0:2 (20.9.2008)

Jednoznačně nejtěžší z dosavadních pěti zápasů. K utkání na půdu soupeře z Miličína jsme přijeli po dopoledním turnaji v Mezihoří a i když jsme chtěli, aby se to na výkonu neprojevilo, tak to sehrálo svojí roli. A zejména v prvním poločase byla únava na některých hráčích znát.

Utkání mělo dva naprosto odlišné poločasy. V prvním poločase jsme tahali za „kratší konec“. Našemu výkonu chyběla jiskra a nasazení. V osobních soubojích jsme nebyli dostatečně důrazní a nechávali hodně prostoru soupeři. Mužstvo Miličína navíc hrálo v prvním poločase velmi dobře a směrem dopředu nebezpečně. Naštěstí naprosto vyhořeli v zakončení a zahodili minimálně čtyři dobré příležitosti. Nás podržel v těchto důležitých chvílích brankář a na konci prvního poločasu se nám podařilo proměnit jednu ze dvou šancí, které jsme si vypracovali. O přestávce jsme si tedy mohli v klidu vyříkat kde potřebujeme přidat.

Druhý poločas se odehrál v obráceném gardu. Přidali jsme na důrazu, začali napadat rozehrávku soupeře a převzali režii hry. V druhém poločase jsme už domácí nepustili k žádné vážnější akci a naopak jsme si vytvořili několik šancí. Z jedné z nich jsme dali pojišťovací gól, z dalších neuznaný gól po ofsajdu a nastřelili břevno. Konečný výsledek je tedy podle mého názoru spravedlivý.

Získané body z Miličína budou velmi důležité, protože jich tam domácí v průběhu sezony určitě mnoho nerozdají. Nám navíc utkání ukázalo jak je důležité hrát celý zápas v plném nasazení a soustředění na výkon.