Vítěz III. třídy 2012/13 a 2014/15


FK Soběhrdy-Maršovice B 8:0 (14.9.2008)

Náš soupeř z Maršovic přijel s vizitkou mužstva, které dva zápasy vyhrálo, jeden remizovalo a bylo na druhém místě tabulky. Očekávali jsme tedy vyrovnaný zápas, ve kterém jsme chtěli potvrdit předchozí výsledky. Do utkání jsme šli s cílem hrát aktivně a efektivně směrem dopředu a hlavně proměňovat šance, do kterých se dostaneme. To se nám v předchozím zápase v Heřmaničkách příliš nevedlo.

Splnit cíl se nám podařilo téměř dokonale. Už po 15 minutách jsme vedli 3:0 a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Nutno uznat, že soupeř nám to svým výkonem více než usnadnil. Celý zápas se odehrál v naší režii a soupeře jsme nepustili prakticky k ničemu.

Celé mužstvo odehrálo zápas ve velké pohodě a s chutí. Přesto bych rád (poprvé v této sezoně) vyzdvihl několik individuálních výkonů, které nešlo přehlédnout. Především velmi dobře zahráli oba útočníci. Filip Müller 2 góly dal a nenechal obránce soupeře ani na chvíli vydechnout. Myslím, že doteď nechápou jak může být na několika místech prakticky současně. Jakub Bartík dal 4 góly a co víc od útočníka chtít? Snad jen aby to zopakoval i příště. Oba navíc velmi dobře pracovali po ztrátě míče a vybojovali spoustu balónů zase zpátky. V obranné fázi vynikal Tomáš Rozehnal, který posbíral uprostřed hřiště spoustu výkopů a odkopů a ve volných chvílích stihl dát ještě 2 góly hlavou. Největší radost mám z toho, že ani za stavu vysokého vedení jsme se neuspokojili a nečekali na konec, ale stále jsme chtěli hrát. Výkon byl velmi kompaktní, takže ani po třech střídáních se nezměnil a mužstvo šlapalo stále stejně za svým.

K úplné spokojenosti mi schází už jen to, aby si cestu na soběhrdské hřiště našlo více fanoušků. Snad i diváci z okolních obcí pochopí, že v neděli se hraje v Soběhrdech dobrý fotbal.