Václavice-FK Soběhrdy 3:3 (13.6.2009)

Do Václavic tradičně nejezdíme příliš rádi. Nevyhovuje nám ani zdejší hřiště ani styl fotbalu, který vyznávají domácí. Letos byla situace o to zajímavější, že soupeř je stále ohrožen sestupem, takže potřeboval bodovat.

V prvním poločase, který jsme hráli „z kopce dolů“ se nám příliš nedařilo splnit předsevzetí, se kterými jsme do utkání vstupovali. Byli jsme málo důrazní a nechávali jsme domácím zbytečně hodně prostoru. V útočné fázi jsme málo využívali křídelní prostory a špatně kombinovali. V soupeřově vápně nám chyběla bojovnost a tah na bránu. Prosadili jsme se pouze dvakrát z podobných akcí, kdy utekl domácí obraně Jakub Bartík a prosadil se přesto, že na něm doslova a dopísmene viseli dva obránci.

Ve druhém poločase „proti kopci“ jsme lépe kombinovali a šli jsme do vedení 3:2, když Dušan Heidler prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Na vítězství to ale bohužel nestačilo. Domácí se tlačili dlouhými balony do našeho vápna a měli navíc v zádech rozhodčího Konvičku, který jim celkem nepokrytě připískával a otáčel všechny souboje v jejich prospěch. Nakonec jsme dostali gól z přímého volného kopu a pan rozhodčí i domácí zřejmě byli spokojeni. Na výkon rozhodčího se v žádném případě nevymlouváme, protože mužstva této úrovně musíme porážet a navíc už v této situaci hrajeme jen pro zábavu a body nepotřebujeme. Můžeme se tomu naštěstí zasmát a litovat mužstev, kterým v této fázi soutěže o něco jde.