"Áčko" otočilo důležitý zápas v Chotýšanech

07.05.2018 09:55

"Áčku" se oproti utkání s Přestavlky vrátili do sestavy Pavel Procházka, Petr Kolář a David Ilčisko. Naopak pro utkání nebyli k dispozici Martin Prikner a Daniel Špidra. Úvod zápasu byl z naší strany hodně vlažný a ospalý. Domácí byli důraznější v soubojích a sbírali odražené míče. Chotýšany si také vypracovaly velké množství rohů a standardních situací. Gólově se ujala až nenápadná střela Arnošta Koreckého, která svým odskokem překvapila Radka Hrušku v brance, který střelu neudržel a míč se dokutálel za brankovou čáru - 1:0. O 5 minut později jsme ale dokázali odpovědět. Po pěkné akci Petra Koláře a Pavla Procházky se míč dostal až k Jakubovi Bartíkovi, který ve skluzu prostřelil brankáře - 1:1. Tato branka nás nakopnula a hra se více vyrovnala. Ke konci poločasu jsme ale měli štěstí, když nás po střele z vápna zachránila tyč.

Ve druhém poločase už byla hra vyrovnanější. Domácí se pokoušeli útočit hlavně přes dlouhé nákopy a několik slibných šancí si vypracovali. Jednou nás dokonce od obdržené branky zachránil až zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Na druhé straně mohlo také několikrát udeřit. Pavel Procházka trefil břevno a dorážku Jakuba Bartíka z akrobatické pozice chotýšanský brankář zlikvidoval. Pavel Procházka se ocitnul v další dobré šanci, ale na malém vápně si špatně zpracoval míč a k zakončení se už nedostal. Utkání nakonec rozhodla 73. minuta, když dali domácí hráči hodně prostoru Jakubovi Bartíkovi, který napřáhnul ze střední vzdálenosti a trefil svůj projektil přesně k tyči chotýšanské branky - 1:2. Domácí nás pak do konce utkání zatlačili, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Bereme tak velmi důležité 3 body za vítězství 2:1. Stále se nacházíme na předposledním místě tabulky, ale ztráta na Popovice se ztenčila na 3 body. Více informací zde. V úterý od 17:00 nás na domácí půdě čeká odložené utkání proti Jankovu.