Lešany-FK Soběhrdy 1:0 (5.10.2008)

Anketa mezi soběhrdskými fotbalisty o nejméně oblíbené hřiště soupeře by asi měla jednoznačného vítěze. Někteří pesimisté mluví už o komplexu Lešany. Pravdou je, že jsme v Lešanech snad nikdy nevyhráli a obvykle na náš výkon nemůžeme být příliš pyšní.

Nedělní utkání se lišilo od předchozích utkání v Lešanech tím, že jsme podali dobrý výkon a byli lepší než domácí. Přesto jsme nepřivezli ani bod a o zlomení „lešanské kletby“ nemůže být ani řeč. Příčiny druhé prohry v řadě rozdílem 0:1 jsou dvě:

1. v prvním poločase jsme sice byli aktivnější, měli znatelnou převahu, ale nedokázali jsme si vypracovat ani jednu gólovou šanci a nedokázali jsme proměnit ani jednu ze šancí ve druhém poločase, když jsme třikrát byli úplně sami před domácím brankářem v naprosto vyložených brankových pozicích.
  2. zaváhali jsme jen jednou při pokrytí soupeře po standardní situaci. Tedy stejná chyba jako v minulém zápase. Tentokrát to bylo rozehrání z autového vhazování, minule rohový kop. Domácí tedy byli produktivnější.

Zlepšený výkon nám tedy body nepřinesl, takže určitě nemůžeme být spokojeni. Na druhou stranu není důvod po dvou jednogólových prohrách věšet hlavu. Ze sedmi zápasů máme 15 bodů, což je dobrá výchozí pozice do zbývající části podzimu. Pokud dokážeme získat obdobný počet bodů, tak máme stále reálnou šanci dosáhnout plánovaného podzimního bodového výsledku a mít klid na přípravu na jaro, které jsme v posledních sezónách měli vždy silnější. Ve všech fotbalových soutěžích na všech úrovních se mužstva střídají v dobrých a horších výkonech a ani FK Soběhrdy nebude výjimkou. Důležité je, aby slabší chvíle brzy skončily a abychom nezapomínali na to, že hrajeme fotbal pro radost hráčů i fanoušků, které bych rád pozval na nedělní domácí utkání s Bystřicí, protože věřím, že se znovu dočkáme vítězství. Kluci na hřišti pro to udělají všechno.