FK Soběhrdy-Týnec n/Sáz. B 4:1 (24.5.2009)

V dalším domácím utkání nás čekalo béčko Týnce, což je nevyzpytatelný soupeř, který má nevyrovnané výsledky a proto se těžko odhaduje, jak se bude zápas vyvíjet. Nicméně rozhodně jsme chtěli potvrdit jarní tradici na domácí půdě, kde body nerozdáváme.

Poslední utkání nebylo z naší strany ideální, takže jsme zkusili udělat drobné změny v sestavě pro oživení a především jsme chtěli být aktivní a důslední k tomu, abychom věkově mladé mužstvo soupeře přehráli.

První poločas se, myslím, musel fanouškům líbit. Dobře a jednoduše jsme kombinovali a často se dostávali do šancí před brankou soupeře. Bohužel nám naprosto selhávalo zakončení a zahazovali jsme i příležitosti, které nelze nazvat jinak než stoprocentní. Naštěstí našich šancí přibývalo, takže jsme věřili, že ještě do půle gól dáme. Podařilo se nám to po standardní situaci a na přestávku jsme šli s jednogólovým náskokem.

V druhém poločase jsme měli v podstatě jediný cíl a to být důraznější v zakončení a pojistit náš náskok. Podařilo se nám to rychle a během několika minut bylo o osudu utkání rozhodnuto. Posledních dvacet minut jsme už za stavu 4:0 hráli trochu nezodpovědně a dovolili jsme soupeři jedním gólem korigovat.

Do sestavy se po zranění vrátil Filip Müller a jako střelec dvou branek byl znovu platným členem. Celé mužstvo zahrálo dobře a cílevědomě šlo za vítězstvím. Zejména hra v prvním poločase byla pohledná a kvalitní. Druhou půli už jsme hráli to, co bylo třeba k vítězství.