FK Soběhrdy-Lešany 4:0 (10.5.2009)

V dalším domácím utkání přijel na naše hřiště soupeř z Lešan, který tradičně patří k mužstvům, proti kterým se nám hraje těžko. Letošní jaro ale nezastihlo soupeře v optimálním rozpoložení, takže jsme do zápasu vstupovali s jednoznačným cílem získat tři body.

Od prvních minut utkání jsme měli hru pod kontrolou a nedovolili jsme soupeři v podstatě žádnou nebezpečnou akci. Poměrně brzy se nám také podařilo vstřelit úvodní gól. Naše hra v prvním poločase byla celkem pohledná, dobře jsme kombinovali a dostávali se do šancí, které často zastavoval gólman hostí nebo obránci na brankové čáře. Vývoji prvního poločasu by asi odpovídal větší brankový rozdíl, ale byli jsme málo důrazní v koncovce. Ještě do poločasu se nám podařilo dát na 2:0, takže jsme do druhé části mohli vstoupit klidně s vědomím, že si můžeme vývoj zápasu pohlídat.

Druhý poločas nám herně už zdaleka tak nevyšel. Přizpůsobili jsme se hře hostů, chyběl nám pohyb i nápad a celkem stereotypně jsme se prokousávali k brance soupeře, který se prakticky vůbec nepokoušel nějak zvrátit vývoj utkání. I přes náš nevýrazný výkon jsme v druhém poločase přidali další dva góly a dotáhli zápas k vítězství.

Získané tři body jsou samozřejmě cenné, i když z předvedené hry nijak příliš nadšeni být nemůžeme. Cením si disciplinovaného a odpovědného výkonu všech kluků a těším se, že se budeme v dalších zápasech ještě lepšit. Mělo by k tomu přispět i to, že budeme mít k dispozici více hráčů, protože k posledním zápasům jsme nastupovali většinou se 13-14 lidmi. V dalších zápase už snad bude k dispozici i delší dobu zraněný Filip Müller a měli bychom být tedy kompletní.