"Béčko" ovládlo derby v Přestavlkách

02.10.2017 16:38

Utkání hodnotí trenér "B" teamu Michal Micka:

Do zápasu jsme vstupovali s cílem hrát aktivně od první minuty a soupeře z druhého místa tabulky překvapit na jeho hřišti vysokým napadáním a hrou do těla. Tento cíl se nám podařilo dokonale naplnit a do 20. minuty zápasu jsme byli jednoznačně lepším týmem. Aktivitu se nám zároveň podařilo zúročit gólově, kdy v 8. minutě proměnil J.Baka pokutový kop po faulu na Michala Micku a krátce poté se krásně položil Pavel Vašák do přímého kopu a hlavou skóroval již na 2:0. Po úvodním tlaku Soběhrd se hra vyrovnala a Přestavlky se dostaly do hry. Bohužel se nám přestala dařit rozehrávka a začali jsme při přechodu do útočné fáze ztrácet balóny, z kterých soupeř hrozil rychlými výpady do obrany. Zároveň jsme příliš otáleli i s rozehrávkou v zadních řadách a zbytečně si tím komplikovali situaci. Soupeři se po jedné z naších ztrát podařilo následně z přímého kopu snížit stav na 1:2. Za tohoto stavu se šlo do kabin. V druhém poločase se hrál vyrovnaný zápas. Přestavlkům se podařilo krátce po přestávce srovnat na 2:2. Obě mužstva se v této době snažila strhnout vítězství na svou stranu a šance byly na obou stranách. Zároveň se hrálo více do těla a přibývalo osobních soubojů, které patří ke správnému derby. Přestavlky po faulu F. Škvora zahrávaly pokutový kop. Střelou však překoply branku. V 60. minutě se nám podařilo zahrát pěknou přímočarou křídelní akci po ose Fulín – Bohata vyústěnou centrem do vápna na hlavu J.Baky, který uklidil míč k tyči. V té době hra gradovala, Přestavlky se tlačily do šancí a měly řadu střel na bránu. Tím se zároveň i otevíral prostor pro naše rychlé protiútoky a po jednom z nich se nám podařilo rozhodnout zápas, když do prázdné brány z povedené akce Ondřeje Fadlera dorážel L. Urbánek. Více informací zde.